Ksenoniniai, dar vadinami didelio intensyvumo išlydžio (HID), priekiniai žibintai yra vieni iš naujausių pažangių priekinių žibintų technologijų. Kartais galite pakeisti gamyklinius automobilio priekinius žibintus šiais pažangiais ksenoniniais žibintais.

Norint pasinaudoti šios technologijos privalumais, nebūtina įsigyti aukštos klasės automobilio. Parduodami ksenoninių žibintų komplektai, kurie leidžia pakeisti esamus automobilio halogeninius žibintus šiais ksenoniniais žibintais.

Tai puikiai tinka žmonėms, kurie turi senesnius automobilius ir kuriems reikia atnaujinti klasikinius halogeninius žibintus. Tada matysite daugiau kelio, kaip niekada anksčiau. Nepamirškite, kad žibintų korpusas taip pat atlieka didelį vaidmenį, todėl gamykliniai ksenoniniai priekiniai žibintai beveik visada bus geresni už papildomai sumontuotus.

Jums gali kilti klausimas, kas tiksliai yra ksenoniniai žibintai. Iš tikrųjų tai yra tam tikros rūšies dujos, kurios neturi spalvos ar kvapo. Tačiau jos labai ryškiai įsižiebia, kai joms pašildyti naudojama tik šiek tiek elektros energijos.

Iš tikrųjų apšvietimas bus daug ryškesnis už tipinius halogeninius žibintus, kurie transporto priemonėse naudojami jau ne vieną dešimtmetį, o ryškumu gali pranokti net daugelį šviesos diodų. Jų sukūrimo metu jokie kiti rinkoje esantys žibintai negalėjo prilygti ksenoninių žibintų galiai.

XENON žibintų privalumai

Apie ksenoninius priekinius žibintus galima pasakyti daugiausia gerų dalykų. Toliau pateikiamos 4 geros priežastys, kodėl turėtumėte atnaujinti savo transporto priemonę ksenoniniais priekiniais žibintais.

1) baltesnis apšvietimas

Ksenoniniai priekiniai žibintai skleidžia labai baltą šviesą. Šviečiant ksenoniniam apšvietimui galėsite aiškiai matyti beveik bet kokią neryškią ar tamsią vietą.

Maža to, baltumas į tolį drieksis daug toliau nei įprastų halogeninių žibintų šviesa.

2) Ryškesnis apšvietimas

Bene geriausias ksenoninių priekinių žibintų bruožas yra jų išskirtinis ryškumas. Jie ryškesni ir už halogeninius, ir už LED žibintus.

Kai važiuojate naktį, įjungus ksenoninius žibintus aplinka gali atrodyti kaip dieną.

3) Ilgaamžiškumas

Ksenono lemputėse, kurios naudojamos ksenono žibintuose, yra ksenono dujų. Šios dujos netrukus nenumirs ir jų neužteks. Halogeniniai priekiniai žibintai veikia nuo 400 iki 1 000 valandų, o ksenoniniai žibintai veiks net 2 000 valandų.

4) Energijos vartojimo efektyvumas

Ksenoniniai priekiniai žibintai yra labai geri, kai kalbama apie energijos vartojimo efektyvumą. Nepamirškite, kad ksenonas yra dujos, todėl jis ilgai veikia. Jums reikia tik nedidelio kiekio elektros energijos, kad šios dujos būtų nukreiptos į galvą ir taptų ryškios.

Todėl naudodami ksenoninius žibintus sunaudosite daug mažiau akumuliatoriaus energijos nei naudodami halogeninius žibintus.

Ksenoninių priekinių žibintų trūkumai

Kai kas nors yra labai gerai, visada galima rasti ir keletą blogų savybių. Ksenoniniai priekiniai žibintai turi keletą trūkumų, kuriuos verta paminėti. Toliau pateikiami 2 neigiami ksenoninių priekinių žibintų aspektai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti.

1) Akinimas

Nors dėl ksenoninių priekinių žibintų ryškumo jums gali būti lengviau vairuoti, kitiems vairuotojams kelyje vairuoti nebus lengviau. Dėl ryškumo jų veidrodėliuose gali atsispindėti blizgesys, todėl jiems bus sunkiau matyti kelią.

Tai gali sukelti avariją arba pyktį kelyje, kai jie supyks ant jūsų dėl jūsų žibintų ryškumo.

Norite įsitikinti, kad jūsų priekiniai žibintai yra tinkamai sureguliuoti, kad jie šviestų į kelią, o ne akintų priešpriešiais atvažiuojančius automobilius.

2) Nėra pigūs

Tiesa, kad gaunate tai, už ką mokate. Ksenoniniai priekiniai žibintai yra vieni geriausių ir ryškiausių, o tai reiškia, kad jie yra ir vieni brangiausių priekinių žibintų.

Kadangi ksenoniniai priekiniai žibintai paprastai nėra gaminami konkrečios markės ar modelio transporto priemonei, esate priversti įsigyti ksenoninių priekinių žibintų komplektą, kuris leidžia atnaujinti praktiškai bet kurios markės ar modelio transporto priemonės priekinius žibintus. Šis rinkinys visų pirma yra priežastis, kodėl jie tokie brangūs.

Be to, greičiausiai turėsite sumokėti darbo išlaidas mechanikui, kuris jums sumontuos priekinius žibintus. Tačiau jei esate įsitikinę, kad šį darbą galite atlikti patys, galite sutaupyti kelis šimtus dolerių.

 

autospotlight.eu – Xenon