Tačiau pavojus gresia ne tik jūsų automobilio apmušalams. FDA duomenimis, bakterijų, galinčių sukelti per maistą plintančias ligas, padaugėja kas 20 minučių, net ir kambario temperatūroje. Todėl nepalikite maisto produktų ar maisto likučių šiltame automobilyje ilgiau nei dvi valandas arba tik valandą, kai temperatūra viršija 90 laipsnių.

Lengvireceptai.lt

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja, kad išeidami iš namų visi būtume gerai pasiruošę. Tai reiškia, kad turime viską, ko reikia keliaujant į biurą, pas draugus ar į turgų. Dažnai, kai planuojame ilgai keliauti automobiliu ir nenorime nieko valgyti iš išorės, supakuoti maistą yra geriausia išeitis, kuri mums lieka.

Nors valgyti naminį maistą yra gerai, tačiau palikti tokį maistą automobilyje nėra labai gera mintis. Čia apžvelgsime, kodėl taip daryti nereikėtų ir kokios priežastys tai lemia. (nuotrauka: istock)

DAUGIAU INFORMACIJOS RASITE
02/4Kas atsitinka, kai automobilyje paliekate maisto?

Kad maistas būtų saugus, turime vengti sąlygų, kuriose dauginasi bakterijos. Bakterijos sparčiausiai auga 4-60 laipsnių Celsijaus temperatūroje, jų skaičius padvigubėja vos per 20 minučių. Vasaros mėnesiais uždarytos transporto priemonės salone, ypač Šiaurės Indijoje, temperatūra gali lengvai pasiekti 60 laipsnių Celsijaus.
Sudarius bakterijoms mėgstamas sąlygas – šilumą, drėgmę ir maistingąsias medžiagas, jos augs. Kas pusvalandį besidalijanti viena bakterija per 12 valandų gali susilaukti 17 milijonų palikuonių. Greitai gendantis maistas gali saugiai išbūti nešaldytas tik dvi valandas, jei oro temperatūra yra žemesnė nei 32 laipsniai Celsijaus, ir tik vieną valandą, jei temperatūra yra 32 laipsniai Celsijaus ar aukštesnė.

DAUGIAU
03/4Kaip saugiai laikyti maistą automobilyje

Kaip minėta pirmiau, automobilyje paliktas maistas sugenda per labai trumpą laiką. Be to, maisto produktų taip pat negalima palikti automobilyje. Apskritai, paruošto maisto arba jam pagaminti naudojamų ingredientų (maisto produktų) – abiejų nereikėtų palikti automobilyje. Štai keletas būdų, kaip saugiai laikyti maistą automobilyje.
Pagalvokite apie galimybę automobilyje laikyti šaldytuvą, šaldymo paketus arba izoliuotus maišelius greitai gendantiems produktams.

Jei reikia, nusipirkite maišelį ledo, kad pakeliui namo šalti daiktai išliktų šalti, o užšaldyti – užšaldyti. Arba pasiimkite su savimi šaldytų gelio pakuočių.

Kai lauke karšta, greitai gendančius daiktus vežkitės tiesiai namo. Jei žinote, kad negalėsite eiti tiesiai namo, atlikite pirmiau minėtus veiksmus, kad pirkiniai būtų vėsūs, arba įsigykite maisto produktų, kurių nereikia šaldyti.

Apgalvokite savo maršrutą ir kiek reikalų turite atlikti. Prieš apsipirkdami su maisto produktais užsukite į valyklą arba išgerti kavos, o ne po to, kai pirkiniai turės stovėti automobilyje.