Jei pastebėjote, kad jūsų veja įgavo pilkšvą atspalvį arba atrodo nuobodžiai žalia, tai reiškia, kad jai reikia vandens. Veją taip pat galite patikrinti vaikščiodami po ją: Jei jūsų pėdsakai greitai neišnyksta, vadinasi, žolės stiebai neturi reikiamos drėgmės, kad atželtų. Nors gali atrodyti, kad bet kuriuo paros metu galite eiti laistyti vejos, iš tikrųjų jūsų vejai reikia konkretesnės priežiūros. Geriausia veją laistyti ryte (iki 10 val. ryto); tada vėsiau ir vėjai būna ramesni, todėl vanduo gali įsigerti į dirvą ir įsigerti į žolės šaknis, kol dar nespėjo išgaruoti. Jei turite laistyti vakare, stenkitės laistyti tarp 16 ir 18 valandos, kad žolės stiebai spėtų išdžiūti iki sutemų. Kuo vėliau laistysite, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų vejoje išplis ligos. Tačiau verta paminėti, kad veją laistyti nebūtina. Vejos yra atsparios. Įveistos ir tinkamai prižiūrimos vejos gali išgyventi savaites be vandens, nes jos gali užmigti (kai veja paruduoja), o grįžus lietui atsigauti.

Kiek vandens reikia naudoti ?


Laistant įsitvirtinusią veją paprastai rekomenduojama laistyti tol, kol viršutiniai 12-15 cmdirvos (kur auga dauguma vejos žolės šaknų) bus drėgni. Daugumai vejų reikia nuo 1 iki 1,5 cm vandens per savaitę – lietaus arba laistymo, kad dirva taip giliai įmirktų. Tokį vandens kiekį galima išpurkšti per vieną laistymą arba padalyti į du laistymus per savaitę. Tik nepersistenkite laistydami veją.

Patikrinkite dirvožemį

Kad sužinotumėte, per kiek laiko dirvožemis įmirks, pirmojo laistymo metu kas 15 minučių patikrinkite, kaip giliai vanduo pasislinko, naudodami atsuktuvą. Pasižymėkite laiką, kai dirva bus įmirkyta bent 12 cm  gylyje – tiek laiko jums reikės laistyti veją kiekvieną kartą ateityje. Trūksta laiko ir tiesiog norite sužinoti, ar galite tą dieną nelaistyti? Vadovaukitės šia taisykle: jei negalite lengvai įkišti atsuktuvo 12 cm gylio į dirvą, reikia laistyti.

Atlikite matematinius skaičiavimus

Tai lengviausias būdas, jei turite purkštuvų sistemą, nes srauto normą (galonus per minutę) nurodys gamintojas. Paprasčiausiai padauginkite vejos kvadratinį plotą iš 0,62 galono (tai atitinka 1 colį vandens vienai kvadratinei pėdai) ir padalykite iš laistomojo purkštuvo srauto. Taip sužinosite, per kiek minučių reikia paleisti laistomojo purkštuvo sistemą.