Kai motina gamta įkaitins jūsų sodą, įsitikinkite, kad tinkamai laistote augalus. Geri laistymo įpročiai taip pat padės kuo geriau išnaudoti kiekvieną brangų lašą.

Patikrinkite dirvožemį pirštu.

Pabraukite kelis centimetrus prie stiebo, kad patikrintumėte šaknų zoną. Taip pat galite naudoti dirvožemio drėgmės matuoklį, pavyzdžiui, šį drėgmės, pH ir saulės šviesos intensyvumo testerį „3 viename”. Net jei dirvos paviršius atrodo sausas, apačioje dar gali būti drėgmės. Jei ne, griebkitės žarnos!

Geriausia laistyti ryte. Taip vanduo įsigers, kol neišgaravo nuo karščio ir sauso vėjo, lapai turės laiko išdžiūti, jei juos purškia, o augalai turės drėgmės, iš kurios galės pasisemti per dienos karščius. Vėlyva popietė yra antras geriausias variantas, tik įsitikinkite, kad lapai išdžius iki nakties. Venkite laistyti per karščius, nes vanduo garuoja daug greičiau, o ant lapų patekęs perteklinis purslas gali juos nudeginti. 2024

Augalo laistymas vasaros metu

Laistykite prie augalo pagrindo laistymo lazdele, laistytuvu su ilgu kakleliu, drėkinimo žarna arba lašeline sistema. Venkite sudrėkinti lapus, vaisius ar daržoves, kad išvengtumėte ligų, kurios klesti drėgmėje, pavyzdžiui, miltligės.

Vėjas greitai išdžiovina augalus dėl drėgmės, prarandamos per lapus – kuo didesni lapai, tuo daugiau drėgmės prarandama (prisiminkite moliūgus, agurkus, koralines varpas ir kt.). Apsaugokite augalus barjerais, pavyzdžiui, konstrukcijomis iš šešėlinio audinio, arba statykite juos atokiau nuo vėjo veikiamų vietų.

Kad vaisiai ir daržovės gerai derėtų, jiems reikia pastovaus vandens. Neleiskite jiems visiškai išdžiūti prieš laistydami, nes tai gali sukelti tokių problemų kaip žiedų puvinys ar pomidorų įtrūkimai.

Konteineriai išdžiūsta daug greičiau nei žemė, todėl juos reikia dažniau laistyti, ypač jei jie stovi saulėje arba yra veikiami vėjo.
Padenkite 2-3 colių sluoksniu organinio mulčio, pavyzdžiui, žievės, pušų spyglių arba smulkintų lapų. Tai padės sulaikyti drėgmę dirvožemyje.
Jei ant dirvos viršaus susidaro vandens balos, nedideliu kiekiu palaistykite dirvos paviršių, kad jis suminkštėtų. Po kelių minučių grįžkite ir įpilkite daugiau, kad vanduo gerai įsigertų.

Rudi lapų kraštai ir (arba) geltoni lapai gali reikšti, kad per daug laistoma. Prieš laistydami patikrinkite, ar laistote daugiau.
Augalams daug naudingesnis lėtas ir gilus laistymas nei greitas purškimas. Įsitikinkite, kad laistote pakankamai giliai, kad pasiektumėte šaknų gniužulą.
Jei dėl vasaros atostogų būsite išvykę ilgiau nei vienai ar dviem dienoms, verta įsirengti automatinį laikmatį. Be to, apsvarstykite galimybę naudoti savaiminio laistymo vazonus savo konteineriniams augalams, kad sumažintumėte kasdienių laistymo darbų.

Perdirbkite plastikinius butelius kaip giluminio laistymo sistemą. Išgręžkite buteliuose skyles ir užkaskite šalia augalų, atidengę viršutinę angą. Įpilkite vandens į butelį per viršų ir vanduo prasiskverbs giliau į dirvą.

Neglazūruoti moliniai vazonai yra poringesni nei glazūruoti ar plastikiniai, todėl vanduo iš jų greičiau išgaruoja. Tai gali būti naudinga drėgnesniu metų laiku, nes leidžia dirvožemiui geriau nutekėti ir nesušlapti, tačiau per sausrą ar karštesnius orus juos papildomai prižiūrėkite.