[ad_1]

„Ferrari“ toliau skatina našių automobilių technologijas. Naujausias „Ferrari“ paleidimo kontrolės patentas Duomenų centrai sukuria tobulą paleidimą kiekvieną kartą, nesvarbu, kokie yra aplinkos veiksniai. Tam puikiam startui „Ferrari“ nori, kad kaskart suktųsi tik tiek, kiek reikia, nesvarbu, kokia padangų temperatūra, padangų nusidėvėjimas, kelio danga ir pan. … Šiuolaikiniai besiplečiantys žirgai nėra lėti, tačiau netrukus jie gali dar greičiau nutolti .

Šiame straipsnyje aptarsime būdą, kaip valdyti kelių transporto priemonę, kad JAV nuolatinis startas būtų vykdomas „Ferrari“ 20210094543. Paskelbimo data yra balandžio 1 dšv, Padavimo data yra rugsėjo 10 dtūkst, 2020. Šis patentas dar nebuvo suteiktas.

„Ferrari“ paleidimo kontrolės patentas

Fonas

Paleidimo kontrolė – tai procesas, kai automobilis įsibėgėja iš vietos kuo greičiau, o visos borto sistemos veikia kartu, kad padėtų pasiekti tą vieną užduotį. Tiesą sakant, tai yra automatinio sankabos taikymo metodo, kai jau sukasi didelis sūkių skaičius, terminas. Taigi, jūs turite variklio sukimo momento potencialą, jums tereikia jį pritraukti prie ratų. Paprastame automobilyje su automatine pavarų dėže jūs tiesiog pakeltumėte kairę koją nuo stabdžio ir leistumėte valdovui perimti, bet būkime tikri – greičiausiai sudeginsite sankabą iki traškios arba susprogdinsite pavaros dalį, jei: padaryti tokį dalyką daugumoje automobilių.

Įprastoje „Ferrari“ paleidimo valdymo sistemoje vairuotojas pasirenka teisingą sankabos valdymo sistemą, vienu metu nuspaudžia stabdžius ir dujas, kad suktųsi sūkiais. Tada vairuotojas greitai atleidžia stabdžių pedalą. Automobilis žino, kad nustojote spausti stabdžio pedalą, ir nedelsdamas bei smarkiai prijunkite sankabą prie variklio, kurio sūkiai jau yra aukšti, tokiu greičiu, kokio jūs negalite suprasti. Tada sankaba įjungia visą variklio galią tiesiai į ratus. Todėl jūsų smegenų prefrontalinėje žievėje nebėra tinkamo kraujo ar deguonies kiekio. Ironiška yra tai, kad prefrontalinė žievė kontroliuoja jūsų sugebėjimą iššifruoti būsimas dabartinės veiklos pasekmes …

„Ferrari“ paleidimo kontrolės patentas

Įvadas

Paleidimo valdymo sistema turi tiksliai subalansuoti variklio sukimo momento tiekimą ir valdyti sankabos sukimo momentą, kad būtų užtikrintas didžiausias išilginis pagreitis. Trumpai tariant, sistema subalansuoja galią ir galios perdavimą, kad maksimaliai padidintų automobilio įsibėgėjimą. Koks laikas būti gyvam!

Paleidimo metu sankaba turi kuo greičiau užsidaryti nesukeldama pernelyg didelio varančiųjų ratų slydimo. Įdomus dalykas yra tai, kad „Ferrari“ teigia, kad idealus yra nedidelis paslydimas. Tai man naujiena.

„… kuklus varančiųjų ratų slydimas yra teigiamas, nes tai leidžia maksimaliai padidinti žemei perduodamą sukimo momentą.“

Dabartinė „Ferrari“ naudojama paleidimo valdymo sistema naudoja anksčiau nustatytą sukimo momentą, kuris perduodamas ant žemės uždarant sankabą. Jei tai skaitau teisingai, tai reiškia, kad yra iš anksto nustatytas sukimo momentas, kurį reikia suderinti paleidimo valdymo proceso metu. Kai tai vyksta, sankaba palaipsniui užsidaro, užtikrindama pastovų ratų sukimo momentą.

Trumpai tariant, vairuotojas pradeda paleidimą, o sankaba perduoda iš anksto nustatytą sukimo momentą, palaipsniui uždarydama sankabą, kai vairuotojas toliau greitėja. Šis procesas yra visiškai logiškas. „Ferrari“ sako, kad tai maksimaliai nepadidina pagreičio “.kiekvieną akimirką “. Man patinka tai. „Ferrari“ nori, kad tavo veidas nuplėštų kiekvieną akimirką, kai greitini jų automobilį.

Numatyta naujovė

Numatyta naujovė pagrįsta sankabos perduodamu sukimo momentu. Sukimo momentas nuolat moduliuojamas taip, kad atitiktų tikrąjį slydimą su tiksliniu varančiųjų ratų slydimu. „Varančiųjų ratų“ dalis yra svarbi, nes būtent ten kompiuteriai pajus paslydimą. Ne sankaba, diff ir pan. Tikrieji ratai.

Kodėl

Visi žinome, kad dauguma, jei ne visi, „Ferrari“ turi kažkokią paleidimo valdymo sistemą. Gana lengva suprasti, kodėl jie nori tai padaryti – jie nori, kad jų automobiliai trauktų asilą. Paprasta. Bet konkrečiau, dabartinė sistema nekompensuoja skirtingos ar kintančios kelio dangos. Kaip minėta anksčiau, sistema taiko nustatytą sukimo momentą, pagrįstą iš anksto nustatyta sukimo momento verte. „Ferrari“ turi gerą pavyzdį, ką bando įveikti:

„… ta pati padanga, esanti toje pačioje kelio dangoje, gali pasižymėti skirtingomis savybėmis, atsižvelgiant į padangos nusidėvėjimo būseną, atsižvelgiant į padangos temperatūrą ir nuo kelio dangos temperatūros. Šis darbo režimas, esant tam tikroms nepalankioms sąlygoms, perduoda per daug sukimo momento, todėl nustatomas per didelis varančiųjų ratų slydimas, o kitomis palankesnėmis sąlygomis – per mažas sukimo momentas “.

Todėl „Ferrari“ nori pašalinti tokius kintamuosius kaip padangų nusidėvėjimas, padangų temperatūra ar kelio temperatūra jų paleidimo valdymo proceso metu, naudodamas kintamą sukimo momento vertę slydimui valdyti.

„Ferrari“ paleidimo kontrolės patentas

2 paveiksle parodyta dvigubos sankabos pavaros pavyzdžio schema. Variklis perduoda sukimo momentą per kardaninį veleną į dvigubos sankabos sistemą. Kiekviena sankaba yra arba alyvos vonios, arba sausa sankaba, tačiau tai nėra teisinė perspektyva. Alyvos vonios sankaba įjungiama naudojant hidraulinio skysčio slėgį, o sausa sankaba naudoja sausą trintį, kad suaktyvintų energijos perdavimą. Daugelis iš mūsų kasdien naudoja sausą sankabą.

Taigi, kai sankabos yra įjungiamos ir moduliuojamos, galia per abu pirminius velenus (15) per krumpliaračių rinkinį (I, II ir kt.) Siunčiama į antrinį veleną (17), kuris tada perduoda galią galiniam difuzui ( 9) ir ašys (10). Paprastas kaip pyragas.

Gerai, tai bus tada, kai bus šiek tiek sunku. Pasistengsiu, kad tai būtų lengva skaityti. 3 paveiksle parodytas valdymo blokas (12). Šis valdymo blokas nustato tikrąjį slydimą (SR) ir tikslinį slydimą (ST). Tikrasis slydimas yra vertė, atitinkanti, kiek padangos iš tikrųjų slysta, o tikslinis slydimas yra tai, ką „Ferrari“ nustatė kaip optimalų padangų slydimą. Trumpai tariant, valdymo blokas nustato, kiek slysta jūsų padangos ir kiek reikia slysti, kad būtų užtikrintas geriausias įsibėgėjimas.

Išsamiau, valdymo blokas pirmiausia nustato kelio dangos sukibimą ir, atsižvelgdamas į kelio sukibimą, nustato pradinę sankabos perduodamo sukimo momento vertę. „Ferrari“ nenurodo, kaip jie nustato sukibimą, tikriausiai tai yra kitame dokumente.

Tada tikslus slydimas nustatomas pagal sukibimą. Tada valdymo blokas turi daugybę tikslinių slydimų žemėlapio, kuris yra susijęs su nustatytu sukibimo lygiu. Iš esmės tai yra eksperimentiškai nustatyta diagrama „jei tiek sukibsi, tada panaudok šį tikslinį slydimą“.

Tada tikrąjį slydimą nustato skaičiavimo blokas (30), o kompiuteris moduliuoja sankabą, kad tikrasis slydimas atitiktų tikslinį slydimą. Tuomet valdymo blokas siunčia signalą sankabai, sakydamas, kad sankaba moduliuojasi taip, kad bandytų pritaikyti tikrąjį slydimą su tikslo slydimu, atsižvelgiant į tikslinio ir tikro slydimo skirtumą. Moduliacija įrašoma ir koreguojama pagal poreikį, norint rasti tikslinį slydimą, taip surandant maksimalų pagreitį.

„… pavaros valdymo blokas moduliuoja sankabos perduodamą sukimo momentą uždarant sankabą, kad būtų pasiektas tikslus varančiųjų ratų slydimas, būtent taip, kad varantieji ratai visada galėtų nuslysti.“

Įdomu tai, kad sistema iš tikrųjų gali prisitaikyti pagal ankstesnį paleidimą:

„… atlikus pirmą (ankstesnį) stovimą startą, galima sužinoti tikrąjį [slip] korekcija, kuri buvo būtina per pirmąjį (ankstesnį) stovimą startą, kad antrasis (kitas) stovimasis startas būtų pradėtas nuo pradinio taško, kuriam reikia mažiau [slip] pataisymai “.

„Ferrari“ sako, kad tai netgi pasiteisins, jei reikės keisti pavaras.

„… santykinai ilgai užvedus stovint, įjungiama sekanti pavara, pavaros valdymo blokas modifikuoja sankabos perduodamą momentą uždarant sankabą.“

Dar kartą pakartokime: valdymo blokas nustato, kiek žemė sukimba. Tada pagal sukibimą nustatomas taikinio paslydimas. Tada vairuotojas įsibėgėja ir tikrasis slydimas nustatomas zilijoną kartų per sekundę. Tada valdymo blokas moduliuoja sankabą, kad tikrasis padangų slydimas atitiktų iš anksto nustatytą tikslinį slydimą, kad padangos nesisuktų ar neužsitrenktų. Tada sistema gali prisitaikyti prie antrojo paleidimo, remdamasi pirmuoju paleidimu, taigi antrasis paleidimas yra geresnis nei pirmasis.

„Ferrari“ paleidimo kontrolės patentas: išvada

Beveik neįmanoma pasakyti, ar ši sistema jau yra „Ferrari“ automobiliuose, tačiau labai šaunu pamatyti įžvalgas, kaip mąsto ir vystosi viena iš aukščiausių automobilių kompanijų. Tai, kad greitai nėra pakankamai greitai, byloja apie jų mentalitetą. Kaip jau sakiau anksčiau, jie nori, kad kiekviena pagreičio akimirka būtų kuo greitesnė.

Paskutinis dalykas, kurį paliksiu jums, yra tai, kaip „Ferrari“ labai glaustai apibendrina šią sistemą.

„… aukščiau aprašytas valdymo metodas leidžia vairuotojams visada gauti maksimalų įsibėgėjimą starto metu, neatsižvelgiant į faktines aplinkos sąlygas (pavyzdžiui, kelio dangos temperatūrą, padangų temperatūrą, padangų nusidėvėjimo būseną), nes jis visada sugeba idealiai ir greitai sureguliuoti , atsižvelgiant į aplinkines sąlygas, nuolat moduliuojant sankabos perduodamą sukimo momentą uždarant sankabą, atsižvelgiant į tikslinį varančiųjų ratų slydimo ir tikrojo varančiųjų ratų slydimo skirtumą “.

Nuostabu!

[ad_2]