Šiandien jau ne tik vaikai ir paaugliai, bet ir daugybė suaugusiųjų žengia papildomą žingsnį ir taip pat renkasi dantų breketus. Norint ištaisyti įsisenėjusias dantų problemas, pavyzdžiui, sąkandį, arba tiesiog pagerinti išvaizdą, šiandien odontologijoje ir ortodontijoje yra daug patobulinimų ir pasiekimų, todėl breketus gali rinktis visi, kuriems jų reikia.Bet kokio amžiaus žmonėms yra daug naujų galimybių koreguoti dantis, kad jie galėtų ne tik gražiai šypsotis, bet ir naudotis sveikatai naudingomis tiesių dantų ir taisyklingo sąkandžio savybėmis.Daugiau informacijos kokie 5 idomus faktai apie dantu breketus galite skaityti čia.

Dantų breketų apžvalga

Ortodontiniai breketai visų pirma koreguoja kreivus dantis, apie kuriuos dauguma žmonių pagalvoja, kai užsimenama apie breketus. Traukiant dantis į taisyklingesnę padėtį, naudojant prie dantų tvirtinamus breketus ir laikui bėgant įtempiamas vielutes, galima palaipsniui palengvinti dantų padėtį į naują, normalesnę.

Tai užtrunka ilgai, kartais net metus, tačiau ilgalaikiai rezultatai yra to verti. Paprastai breketai taikomi paaugliams ir vaikams, nes jų dantys dar tik formuojasi, tačiau šiandien breketus gali rinktis visi, norintys išspręsti dantų problemas tiesindami dantis.

Breketai ne tik padeda pagerinti išvaizdą, bet ir ištaiso ilgą sąrašą dantų problemų, kurias gali sukelti kreivi dantys ar blogas sąkandis. Tokias problemas kaip ankstyvas emalio nusidėvėjimas, pernelyg didelis dantų ėduonis vietose, kurių negalima pasiekti norint išvalyti, okliuzijos, dėl dantų suspaustų dantų ir žandikaulio nelygumų bei kitas problemas ilgainiui galima išspręsti dantų breketais, kurie naudojami nuo Hipokrato laikų. Jau senovės graikai žinojo, kad tiesūs dantys ne tik gražesni, bet ir skatina geresnę sveikatą!

Dantų breketai suaugusiesiems

Dantų breketai stereotipiškai priskiriami tik vaikams dėl kelių priežasčių. Prieš daugelį metų buvo manoma, kad pagerinti dantų išsidėstymą ir ištaisyti dantų problemas breketais galima tik tada, kai žmogus yra jaunesnis ir dantys dar tik auga bei bręsta. Nuo to laiko paaiškėjo, kad tai netiesa, nes net ir subrendusius dantis galima pakeisti, o kaulas gali toliau augti, padėdamas išlaikyti taisyklingesnę dantų padėtį.

Be to, anksčiau breketai buvo nepatogūs ir negražūs, todėl suaugusieji ne itin norėjo juos nešioti. Atsižvelgiant į tai, kad tipiškas vyresnio amžiaus žmogus didžiąją dienos dalį praleidžia darbe, taip pat bendrauja su daugybe žmonių įvairiose asmeninėse ir profesinėse situacijose, dažnai buvo manoma, kad breketai nepatogūs juos nešiojantiems žmonėms, todėl dauguma jų nusprendė tiesiog palikti dantis tokius, kokie jie buvo.

Tačiau ne tik nustatyta, kad suaugusiųjų dantis visiškai įmanoma koreguoti, bet ir tai, kad dantų problemų taisymas gali būti naudingas sveikatai bet kuriame amžiuje. Gali prireikti daugiau laiko, kol suaugę dantys įsitvirtina naujoje padėtyje, todėl vyresnio amžiaus žmonės dantų breketus turi nešioti ilgiau nei jaunesni, tačiau nauda vis tiek nusveria trūkumus.

Tai ypač svarbu atsižvelgiant į puikius naujus ortodontinius gaminius, kuriuos galima įsigyti ir kurie gali koreguoti dantis, nors juos nešiojantysis ar kas nors kitas beveik nežino, kad jie yra vietoje, pavyzdžiui, skaidrūs breketai, breketai, kurie nešiojami po dantimis, o ne virš jų, ir užspaudžiami laikikliai, kuriuos galima nešioti tam tikru paros metu, o kitu – ne.

Breketai šiandien yra prieinamesni nei bet kada anksčiau

Praeityje breketų kaina buvo gana didelė, palyginti su panašiomis procedūromis šiandien. Tai dar viena priežastis, kodėl daugelis suaugusiųjų nesprendė savo dantų problemų, ypač jei šeimoje buvo vaikų, kuriems taip pat reikėjo breketų. Gera žinia yra ta, kad, nepaisant didelių ortodontijos patobulinimų per pastaruosius du dešimtmečius, dantų breketų kaina visai nepadidėjo.