Metalo miltelių dangos specialiųjų efektų sistemos

Metalinės miltelinės dangos – tai dekoratyvinės apsauginės apdailos medžiagos, skirtos metalo apdailai. Įvairiaspalviai metalo milteliai dažnai tepami vienu sluoksniu, o po to, siekiant dar labiau išryškinti apdailą, dengiami viršutiniu skaidriu milteliniu sluoksniu.

Metalinių ir žėručio miltelių dangų sudėtyje yra metalo dribsnių arba žėručio dalelių, kurios suteikia šioms dangoms ypatingą išvaizdą. Šie dribsniai ir dalelės yra laisvai išsiskirianti sudedamoji dalis. Metalinės ir žėručio miltelių dangos homogeniškai sumaišomos su bazinės spalvos milteliais ir vadinamos sauso maišymo milteliais. Jų yra epoksidinių, hibridinių, uretaninių ir TGIC poliesterio cheminių sudėčių.

Problemos, su kuriomis susiduriama naudojant sausai sumaišytus miltelius, yra susijusios su spalvos pastovumu, ribotu įsiskverbimu į įdubusias vietas ir ribotomis galimybėmis juos perdirbti. Sauso mišinio milteliai paprastai tepami naudojant vainikinį pistoletą su plokščiu purkštuku. Metalinės ir žėručio miltelių dangos apdorojamos jas fiziškai priklijuojant prie maitinamosios dangos paviršiaus. Paprastai visos metalo ar žėručio dalelės yra surištos, tačiau kai kurios gali būti nestipriai pritvirtintos ir gali sukelti įvairių problemų apdailos procese.

Sulipę metalo ir žėručio milteliai turi mažiau linijų nei sausai sumaišyti milteliai ir yra lengviau perdirbami. Be to, po perdirbimo jų spalva yra pastovesnė, mažiau paveikslėlio rėmelio efekto, taip pat jos geriau įsiskverbia ir yra efektyvesnės. Nors surištus metalo ir žėručio miltelius galima regeneruoti, visada geriausia sumažinti regeneruotų miltelių ir pirminių miltelių santykį, kad išgautumėte geriausią įmanomą apdailą. Klijuoti milteliai gali būti epoksidiniai, hibridiniai, uretaniniai ir TGIC poliesterio cheminės sudėties.

Metaliniai milteliai turi tam tikrų su jais susijusių trūkumų. Pirmasis yra tas, kad aliuminizuotų miltelių apdaila laikui bėgant turi tendenciją atrodyti susidėvėjusi. Kitas trūkumas – apkrova, kuri yra nekontroliuojamas elektrostatinės aukštos įtampos galios praradimas purškimo pistoleto antgalyje, atsirandantis dėl to, kad metaliniai milteliai per miltelinę žarną sukuria įžemintą kelią, kuriuo keliauja aukšta įtampa. Norint sumažinti apkrovą, galima naudoti specialiai suprojektuotą purkštuvo antgalį, jei metalo kiekis milteliuose nėra per didelis.

Metalinių miltelių naudojimas buvo kelių gaisrų purškimo kabinose priežastis. Prieskoninės miltelinės dangos yra unikalūs kelių gatavų miltelių spalvų mišiniai, todėl gaunama labai estetiška ir apsauginė danga. Šių įvairiaspalvių miltelių galima įsigyti epoksidinių, hibridinių, uretaninių ir TGIC poliesterio cheminių sudėčių. Spice miltelinės dangos dažniausiai naudojamos galutiniam naudojimui, pavyzdžiui, laisvalaikio baldams, lentynoms, vitrinoms ir laisvalaikio įrangai. Tačiau prieskoninės miltelinės dangos gali būti naudojamos ir kitiems gaminiams.

Palyginti su lygių, vienspalvių miltelių naudojimu ir dengimu, prieskoninės miltelinės dangos kelia tam tikrų iššūkių taikytojui. Todėl aplikatoriai turi taikyti nuoseklų ir tolygų raštą, kad užtikrintų plėvelės storio pastovumą ir išgautų kokybišką išvaizdą. Dėl prieskoninių miltelinių dangų pobūdžio spalva ir išvaizda gali skirtis, kai milteliai regeneruojami. Be to, pagrindo tankis gali turėti įtakos galutinio produkto tekėjimui ir išvaizdai.