[ad_1]

„Jeep“ tvirtina, kad jis naudojo „Cherokee“ pavadinimą „pagerbti ir švęsti vietinius Amerikos žmones“. Po beveik pusšimčio metų matydama „Cherokee“ prekės ženklą, naudojamą viename žymiausių pasaulyje visureigių, „Cherokee Nation“ oficialiai paprašė „Jeep“ nustoti naudoti jų vardą.

Čerokių tautos pareiškimas

„Esu įsitikinęs, kad tai yra gerai apgalvota vieta, tačiau tai negerbia mūsų, kai mūsų vardas yra užklijuotas ant automobilio šono“, – sakė Cherokee Nation vyriausiasis Chuckas Hoskinas, jaunesnysis. Automobilis ir vairuotojas, kuri pirmiausia pranešė apie naujienas. „Geriausias būdas mus pagerbti yra sužinoti apie mūsų suverenią vyriausybę, mūsų vaidmenį šioje šalyje, mūsų istoriją, kultūrą ir kalbą bei palaikyti prasmingą dialogą su federaliniu mastu pripažintomis gentimis dėl kultūrinio tinkamumo.“

Oficialus „Jeep“ atsakymas

Netrukus po to „Jeep“ atsakė savo pareiškimu: „Per daugelį metų mūsų transporto priemonių pavadinimai buvo kruopščiai parinkti ir puoselėjami siekiant pagerbti ir pagerbti vietinių Amerikos žmonių kilnumą, meistriškumą ir pasididžiavimą. Mes labiau nei bet kada esame pasiryžę palaikyti pagarbų ir atvirą dialogą su „Cherokee Nation“ vyriausiuoju vadovu Chucku Hoskinu, jaunesniuoju “.

„Jeep Cherokee“ su JCR roko slankikliais
„Jeep Cherokee XJ“ (nuotrauka: „Mercedes Lilienthal“)

„Jeep Cherokee“ istorija

„Jeep“ pradėjo naudoti „Cherokee“ vardą 1974 m. Ant dviejų durų „Cherokee Chief“ vagono. Linija išsivystė taip, kad apimtų dabar apdovanojimus pelniusį visureigį. Tačiau 2002 m. Šiaurės Amerikos rinkoje prekės ženklas pakeitė liniją „Jeep Liberty“.

Tai yra iki 2013 m., Kai ji iš naujo paleido „Cherokee“. „Žmonių pomėgis„ Cherokee “buvo didesnis nei„ Liberty “, – sakė„ Jeep “rinkodaros direktorius Jimas Morrisonas. „The New York Times“ pakartotinio paleidimo metu.

Tačiau jau tada „Cherokee Nation“ atstovai nurodė, kad vardas nebuvo gerai sutiktas.

„Mes tikrai prieštaraujame stereotipams. Būtų buvę malonu, jei jie bent jau konsultuotųsi su mumis “, -„ Times “sakė Oklahomos„ Cherokee Nation “atstovė Amanda Clinton. Tačiau ji pažymėjo, kad čerokių tauta neturėjo institucinės pozicijos dėl vardo naudojimo ir autorių teisių.

2021 m. „Jeep Grand Cherokee L Overland“
2021 m. „Jeep Grand Cherokee L Overland“

Kultūrinė pagarba

„Cherokee Nation“ pozicija yra po metus trukusio rasinio ir kultūrinio perversmo, protestų ir raginimo pagrindines institucijas, įskaitant automobilių gamintojus, universitetus ir profesionalaus sporto lygas, oficialiai pripažinti ir gerbti rasizmo ir atstovavimo klausimus.

Ar „Jeep“ pakeis savo transporto priemonių pavadinimo programos kursą, kuris dabar yra kaip niekad kruopščiai tikrinamas?

[ad_2]